Lütfen Bekleyiniz...
Görme engellilerin sosyal hayata adaptasyonları için teknolojik gelişmelerden yararlanmaları ve bilgiye en kolay şekilde ulaşmaları çok önemlidir. Bu bağlamda onlara bir nebze yardımcı olabilmek amacıyla 2016 yılının mayıs ayında kurulan şirketimiz yeni bir oluşum olmasına rağmen kurucularımızdan sayın Ali TAŞOVA görme engelliler için 8 yıldır hazırladığı okul kitapları ve değişik bir çok alandaki çalışmalarıyla bu zamana kadar tecrübesinin ve bilgisinin vatandaşlarımıza ulaşması konusunda titizlikle hareket etmiştir. Bundan sonra da profesyonel kadromuz ve uzman ekibimizle ELA BRAILLE YAZILIM GÖRME ENGELLİLER MATBAASI VE ENGELLİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş. olarak yeni çalışmalar ve projelerle görme engelli vatandaşlarımızın yanında olmak için uğraş vereceğiz.


Yeni projelerimiz ile görme engelliler için çalışmalarımız yurt içi ve yurt dışı bağlantılarımızın destekleriyle hayat bulmaya devam ediyor. Bu sayede yeni bir kuruluş olmamızın yanı sıra içimizdeki bu şevk ve heyecanla daha büyük işlere imza atacağımızın sözünü vererek çalışmalarımıza olanca hızıyla devam ediyoruz. Görme engelli vatandaşlarımızı bilgi ve teknoloji ile buluşturmanın hazzını yaşamak bizim yegâne amacımızdır.Vizyon & Misyon


Görme engellilerin bilgiye ve teknolojiye kolayca ulaşabilecekleri çözümler üretmek, onları hayatın her alanında aktif rol alabilecekleri hâle getirmek için projeler sunmak ve gerçekleştirmek, kendi alanlarında başarıya ulaşmalarının yolunu açacak çalışmalarla onları desteklemek ve sosyal platformlarda engellerinin ortadan kaldırılmasını sağlamak firmamızın öncelikli vizyonu ve misyonudur.

Kurucumuz


1984 Ankara doğumlu olan Ali TAŞOVA ilk, orta ve liseyi Ankara’da okudu. Erciyes Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü başarıyla bitirdi. Üniversite yıllarında yaz tatilinde çalışmak amacıyla 2009 yılında başladığı MEB Görme Engelliler Matbaasında yeterli kadro bulunmaması sebebiyle sayın Şerafettin Gürgen eşliğinde görme engelliler için kitapların Braille yazıya çevrisini gerçekleştirerek bu alanda uzmanlaşma yolunu seçti.

Daha sonraki süreçlerde MEB’in bütün okul kitaplarının Braille yazıya çevirisi 2010 yılında Ders Aletleri Yapım Merkezi bünyesinde yapılmaya devam etti ve bu kurumda bizzat kitapların çevirisi ve basımını 5 yıl boyunca sorunsuz gerçekleştirdi.

2016 yılının Mayıs ayında da ELA BRAILLE YAZILIM GÖRME ENGELLİLER MATBAASI VE ENGELLİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş’yi kurarak faaliyetlerini bu şirket bünyesinde sürdürme kararı aldı.